Wspaniały smak mozelskich win

Wspaniały smak mozelskich win jest znany na całym świecie. Pierwsze winnice zostały założone 2000 lat temu przez Rzymian. Wina te są dystyngowane, pełne szlachetnego smaku.

Wino skrywa charakter człowieka, który jest stworzył. Historyczną winnicę rodziny Botzet prowadzi kolejne pokolenie jej twórcy – reprezentowane przez Floriana Botzet przy aktywnym wsparciu doświadczonych winiarzy – rodziców. We wszystkich butelkach zapisana jest jego osobista opowieść.

 

2015 Riesling wytrawny

Ten wytrawny Riesling jest produkowany z kilku odmian winogron pochodzących z różnych winnic posiadłości rodziny Botzet położonej wzdłuż rzeki Mosel. Ze względu na bardzo dobrą ekspozycją tych stromych winnic oraz wyjątkową glebę – łupkową – posiada owocowy i elegancki smak, ale także mocny charakter.

Serwowanie: Jest to doskonałe wino do ryb i mięsa wieprzowego.


 

2016 Riesling półwytrawne

Półwytrawne Rieslingi regionu Mosel są już legendą. Żadne inne wina nie posiadają tak dyskretnej równowagi między słodyczą a kwasowością. To sprawia, że degustując tego Rieslinga mamy do czynienia z tak świeżym i żywym smakiem.

Serwowanie: Wino komponuje się doskonale z potrawami azjatyckimi oraz innymi daniami, które przyprawia się na słodką nutę.


 

 

2015 Riesling słodki

Nie istnieje drugie takie wino jak słodki Riesling, który może zaoferować świeży, słodki oraz żywy aromat i jednocześnie niską zawartość alkoholu. Smak dojrzałych jabłek, brzoskwiń i owoców tropikalnych jest niesamowity.

Serwowanie: Słodki Riesling jest idealny jako aperitif lub drink po posiłku. Albo po prostu jako chwila przyjemności!


 

 

2015 Summerdream półwytrawne

Ta lampka wina została wykonana z dwóch odmian winorośli – jest winem doskonałym. Posiada szczególny smak owoców tropikalnych i to czyni go winem bardzo orzeźwiający.

Serwowanie: Wino powinno być podawane schłodzone – jak sama nazwa wskazuje – w ciepłe letnie dni i noce…