Starannie wyselekcjonowane wina węgierskie

Region tokaji znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa od 2002 r., jest najbardziej znanym regionem wina na Węgrzech.

Wokół idealnie ukształtowanej wulkanicznej góry Tokaj panuje specyficzny klimat, sprzyjający rozwijaniu się szlachetnej pleśni, która to z kolei nadajeniespotykany aromat i konsystencję winom. „Naszym celem jest, aby stworzyć najwyższej jakości wino, i w ten sposób zaprezentować walory przyrodnicze zróżnicowanych ziem regionu Tokaj. Staramy się pielęgnować nasze plony, z poszanowaniem naturalnych, ekologicznych metod upraw. Liczne atrybuty winnic (wspaniała gleba, sprzyjający mikroklimat) są wyrażone poprzez smak naszych win w każdej z winnic. Nasze wina posiadają charakterystycznie świeży, elegancki i harmonijny smak, który cieszy podniebienia smakoszy.” Eszter Bai

 

TOKAJI Furmint wytrawny 2015

Zebrany z najwyższej jakości winnic, wyselekcjonowanych gron dojrzałych owoców. Zaprasza do degustacji zapachem świeżych cytrusów. Smak owocowy, bardzo świeży, pełen minerałów. Wino posiada zrównoważony smak i zapach. Tokaji Furmint to dobrze zrównoważone wino, o eleganckim smaku i zapachu, z delikatnie wyczuwalną nutą słodyczy.

Serwowanie: Wino najlepiej pasuje do ryb, białych mięs, sałatek, ale również bardzo dobrze komponuje się z wszelkimi daniami z makaronem.


 

TOKAJI Hárslevelű wytrawny 2015

Pochodzi z głównych winnic, nazywanych Gyertyanos. Jego aromat jest dojrzały, zdecydowany. Można w nim wyczuć przyjemny posmak miodu i kwiatów oraz skórki limonki. Smaki brzoskwini i owoców tropikalnych wyczuwamy w długim finiszu.

Serwowanie: Idealne wino do gaszenia pragnienia w gorący, letni dzień. Doskonale sprawdzi się do mięs z grilla, jest także idealnym towarzyszem do lekkich posiłków.